Zakupowe szaleństwo. Black Friday a e-commerce

image
  • Przez
  • 9 listopada 2021

Z okazji Black Friday bardzo dużo osób poszukuje prawdziwych okazji, aby zrobić zakupy w niskiej cenie.

 

Szaleństwo na Black Friday co warto kupić?

Przede wszystkim nie powinniśmy zapominać o tym, że obecnie wielu przedsiębiorców zgodnie z modelem zachodnim, pod koniec października organizuje ciekawe wyprzedaże. Szczególną popularnością na Zachodzie cieszy się tak zwany „black friday”. Tłumaczy się go jako „czarny piątek” i wcale nie oznacza, że w tym dniu czeka na nas coś strasznego. Jest to wyjątkowy czas promocji, ponieważ to właśnie w tym dniu wielu przedsiębiorców przecenia swoje towary często nawet o 70%. W sklepach na zachodzie Europy wielu klientów jeszcze przed otwarciem sklepu ustawia się w długich kolejkach, aby skorzystać z tych atrakcyjnych promocji. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to jedyny dzień w roku, gdy tak naprawdę możemy zakupić wiele różnorodnych towarów z bieżącej kolekcji z dużym upustem.

 

Przemyślane zakupy czy spontan wyprzedaży?

Wiele osób zastanawia się, co rzeczywiście warto w tym przypadku kupić. Powinniśmy w szczególności odpowiedzieć sobie na pytanie, czego tak naprawdę potrzebujemy w tym czasie oraz co będzie dla nas najbardziej opłacalne. Jest to bardzo ważne, ponieważ to w tym czasie może ogarnąć nas tak zwane zakupowe szaleństwo. Wiele osób decyduje się w takich sytuacjach niemalże na zakupy pod wpływem chwili, ponieważ zauważyli obecnie w sklepie bardzo atrakcyjną promocję, jednak po chwili okazuje się, że akurat podobny model możemy znaleźć w tej samej cenie normalnie w innym sklepie lub też tego nie potrzebujemy. To właśnie zbyt duża ilość niepotrzebnych rzeczy sprawia, że tak naprawdę wydajemy pieniądze na rzeczy, które nie są nam potrzebne. Warto więc odpowiednio wcześniej przede wszystkim dobrze się zastanowić, co moglibyśmy kupić na black friday. Co jest najbardziej opłacalne?

 

Elektronika przede wszystkim nagłówka

Coraz więcej klientów, którzy oczekują na black friday, przede wszystkim ma już wcześniej upatrzone różnorodne sprzęty elektroniczne. Jest to zdecydowanie w tym przypadku najbardziej opłacalne, ponieważ takie rzeczy zazwyczaj są bardzo drogie, a jeżeli będziemy mogli kupić je przykładowo z upustem ponad 50%, będzie to na pewno dużo tańsze. Na pewno bardzo chętnie kupowane są telewizory, ponieważ jest to najlepszy czas, aby wymienić swój model na nowy. Nie powinniśmy zapominać o tym, że wielu sprzedawców na black friday przecenia także komputery, jak również telefony komórkowe i wiele innych urządzeń elektronicznych, które na co dzień będą nas kosztowały sporo. Są to popularne działania e-commerce, które wykorzystuje wiele sklepów właśnie w czasie promocji, ponieważ przeceniając nawet o połowę towar, więcej osób zdecyduje się go zakupić i tym samym sprzedawcy więcej mogą zarobić.