Jesteś właścicielem firmy usługowej? Dowiedz się, dlaczego musisz pozycjonować swoją stronę www

image

Prowadzenie firmy usługowej często wiąże się z tym, że nie przykładamy dużej wagi do wyglądu i przydatności strony internetowej w pozyskiwaniu klientów. Najczęściej opieramy się na podstawowej stronie głównej i wizytówce w Google, która w razie czego wskaże potencjalnym klientom, że działamy w okolicy. Jednak jak wskazują dane statystyczne, większość internautów szuka wszelkiego rodzaju usług właśnie w wyszukiwarce Google. A wiadome jest, że przy wyborze usługodawcy, głównie szukamy profesjonalistów w danej branży, niezależnie czy jest to firma budowlana, kosmetyczna czy lokal gastronomiczny. 

1. Strona internetowa to wizytówka Twojej firmy 

Strona internetowa w dużym uproszczeniu to wizytówka twojego biznesu. W mniejszych miastach rzadko zdarza się, że usługodawcy prowadzą rozbudowaną stronę internetową.  Często opierają się na założeniu, że miejscowi wiedzą, gdzie przyjść. Ale jeśli chcemy stale rozwijać swój biznes i docierać do coraz szerszego grona potencjalnych klientów, czas przyznać, że strona internetowa ma duże znaczenie. Wizytówka Google niewiele nam mówi o danym usługodawcy, więc warto zawrzeć wszystkie niezbędne informacje właśnie na witrynie biznesowej. Nikt nie lubi wybierać usług w ciemno, więc dobrze jest uprościć klientom drogę do naszej działalności i wskazać im kierunek profesjonalisty.

2. Pozycjonowanie zwiększa ruch na stronie 

Jeśli ograniczasz się tylko do lokalnych, stałych klientów, pomyśl o możliwości, jaki daje rozwój biznesu. Pozycjonowanie nawet w przedsiębiorstwach usługowych ma dużą moc przebicia. Mamy już świetną stronę internetową, ale czas o nią zadbać. Nie warto ograniczać się tylko do głównej witryny, gdzie zapewne można by pokrótce opisać usługi, jakimi dane przedsiębiorstwo się zajmuje.  Pozycjonowanie działa głównie dzięki optymalizacji strony i przygotowaniu jej pod konkretne frazy kluczowe. Są one przydatne by wyszukiwarka Google na konkretne zapytania internautów, mogła podsunąć twoją stronę jako tą odpowiadającą na ich potrzeby. Gdy już ruch na stronę internetową zostanie przekierowany, potencjalni klienci będą mogli zapoznać się z ofertą, zajrzeć do galerii, aby obejrzeć efekty twojej pracy czy np. przeczytać przydatne artykuły, które pomogą im w wyborze konkretnej usługi.

3. SEO pomaga przyciągnąć nowych klientów 

Im więcej użytkowników zajrzy na twoją stronę tym większe prawdopodobieństwo, że zdecydują się na twoje usługi. Działania SEO mają na celu wywindować twoją witrynę biznesową na jak najwyższe pozycje w przeglądarce internetowej. Dzięki temu większa ilość osób będzie mogła zapoznać się z twoją ofertą. Pamiętajmy, że kierowanie się w wyborze usługodawcy często jest intuicyjne i emocjonalne. Jeśli potencjalny klient zauważy, że dbasz o stronę internetową, zamieszczasz dużą ilość widocznych efektów swojej pracy, będzie skłonny, niezależnie od ceny wybrać właśnie twoją firmę jako tą godną zaufania.

4. Strona internetowa jest Twoim portfolio  

Strona przedsiębiorstwa może być nie tylko wskazówką, na jaki numer zadzwonić, by dowiedzieć się więcej na temat usług czy terminów. Dobra strona ma rozbudowany, ale intuicyjny układ, który także jest istotny pod względem SEO. Oprócz opisu danych usług, cennika czy danych kontaktowych, jest ona także miejscem, gdzie możemy umieścić swoje portfolio. A że klientów zawsze interesują efekty, z pewnością chętnie będą zaglądać do galerii, by ocenić dotychczasowe prace.

5. Rozpoznawalność i rola eksperta 

Wszystkie te aspekty kreują twój biznes w internecie jako ten profesjonalny i warty swojej ceny. Niezależnie od tego czy jesteś kosmetyczka, fryzjerką, zajmujesz się wykończeniem wnętrz czy stolarstwem meblowym, profesjonalna strona internetowa stawia twój biznes na wyższym poziomie. Jeśli zależy ci na roli eksperta w swojej dziedzinie, uzyskaniu większego grona usługobiorców czy rozszerzeniu swojego biznesu na nowe lokalizacje, warto zainwestować w jej pozycjonowanie.

 

Jeśli nie masz pomysłu, jak rozpromować swoją firmę usługową, zaufaj  profesjonalistom i zapoznaj się z naszą ofertą.