5 powodów, dla których warto zainwestować w pozycjonowanie stron internetowych

image

Prowadzisz biznes i zastanawiasz się jak zwiększyć zasięgi i przyciągnąć więcej potencjalnych klientów? A może prowadzisz sklep internetowy i zależy Ci na coraz większej rozpoznawalności marki. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym jest pozycjonowanie i jaki ma ono wpływ na rozwój firmy, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Niezależnie od tego, jaki rodzaj przedsiębiorstwa prowadzisz, warto dowiedzieć się, czym jest SEO, jakie korzyści za sobą niesie oraz poznać powody, dla których warto w nie zainwestować.  

Czym jest SEO oraz co oznacza pozycjonowanie?

SEO (Search Engine Optimization) jest procesem optymalizacji strony internetowej w taki sposób, aby wyświetlała się ona w głównych wynikach wyszukiwania. Potocznie mówiąc działania pozycjonerskie mają za zadanie wypozycjonować stronę tak, by znalazła się ona w jak najwyższych wynikach wyszukiwaniach w Google. Natomiast wszystkie strategie, które mają poprawić widoczność danej strony, przekładają się na korzyści płynące dla danego biznesu. Pozycjonowanie to działania mające na celu m.in. zwiększenie ruchu na danej stronie internetowej, optymalizację strony pod względem technicznym oraz graficznym, budowanie pozycji marki oraz poszerzanie grona stałych klientów. 

Poznaj 5 głównych powodów, dla których warto zainwestować w pozycjonowanie strony internetowej 

1. Pozycjonowanie poprawia widoczność w wyszukiwaniach Google 

W dzisiejszych czasach prowadzenie biznesu to nie lada wyzwanie. W dobie internetu, gdy mamy dostęp do tak wielu witryn internetowych, a wybór usług jest na tyle szeroki, ciągle musimy starać się wyprzedzać rosnącą konkurencję. Dobrze widać to właśnie w wynikach wyszukiwania Google gdzie ciężko uplasować własną stronę internetową na najwyższej pozycji. Zdecydowana większość użytkowników w poszukiwaniu dla siebie odpowiednich treści, kieruję się do pierwszej strony w wynikach wyszukiwania. Dlatego tak bardzo pożądane dla przedsiębiorców jest, aby znaleźć się właśnie w TOP10. Pozycjonowanie strony ułatwia dotarcie na szczyt listy, gdzie odwiedzin ze stron użytkowników jest najwięcej. Pomocna jest tu odpowiednia strategia pozycjonowania, która pokieruję Twoją stronę tak, by zwiększyć grono odbiorców.

2. Pozycjonowanie zwiększa ruch na stronie 

Nie od dziś wiadomo, że większy ruch na stronie internetowej niesie za sobą dużo korzyści. Warto więc skupić się na tym, aby strona była nie tylko wysoko w zestawieniach, ale także by była przyjemna w obsłudze dla użytkownika. Agencje pozycjonerskie wszelkimi sposobami starają się by, klient miał możliwość pozyskać jak największe zyski dla własnego biznesu. Warto więc wspomnieć, że dużą rolę odgrywa tu poprawa jakości strony internetowej pod względem graficznym oraz technicznym. Witryna powinna być estetyczna, intuicyjna w obsłudze oraz zawierać wartościowe treści dla algorytmów Google. Pamiętajmy, że istotna jest nie tylko ilość odwiedzin na głównej witrynie, ale też czas, jaki użytkownik poświęca na zagłębienie się w jej treści oraz oferowane produkty.

3. Możliwość pozyskania nowych klientów 

Gdy już zadbamy o szatę graficzną naszej strony internetowej, łatwość jej obsługi, odpowiednie treści oraz szybkość jej działania, możemy być pewni, że przełoży się to na liczbę klientów, korzystających z naszych usług. Kluczowe tu jest wzbudzanie zaufania potencjalnych użytkowników, dbanie o to by oferowane usługi czy produkty były jak najbardziej atrakcyjne dla oka. Pozycjonowanie stron internetowych, mimo iż dba o wysokie wyniki wyszukiwania, skupia się też na ciągłym zwiększaniu konwersji na stronie internetowej. Pamiętaj, że wszystkie te aspekty dają szansę na rozwój Twojej firmy, oraz pozwalają na uzyskanie miana eksperta w twojej branży.

4. Zwiększanie zysków przy niewielkich nakładach finansowych

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, w jaki sposób wspomóc swój biznes oraz jaką drogę marketingową wybrać dla własnej marki musisz wiedzieć, co tak naprawdę  się opłaca. Internet oferuje nam wiele możliwości reklamy własnego przedsiębiorstwa. Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się reklamy Google, oraz oferty sponsorowane na Facebooku. Trzeba się liczyć jednak, z tym że im więcej zapłacisz, tym częściej lub wyżej będzie się wyświetlała Twoja strona w top-wynikach. Natomiast płacimy tu nie za efekt działań marketingowych, ale za  każde wejście użytkownika w link pod szyldem 'sponsorowane’. Musimy też wiedzieć, że  klienci wolą wybierać strony intuicyjnie, takie, które w sposób naturalny uplasowały się na szczycie wyszukiwań. Warto też zaznaczyć, że z biegiem czasu pozycjonowanie okazuje się tańsze dla biznesu, generuje zyski oraz buduje rozpoznawalność marki.

5. Budowanie rozpoznawalności i prestiżu marki 

Budowanie rozpoznawalności marki często jest długotrwałym procesem, który zawsze procentuje. Im więcej użytkowników trafi na twoją stronę, skorzysta z Twoich usług, czy złoży zamówienie za pomocą sklepu internetowego, tym większa szansa, że staną się stałymi bywalcami Twojej witryny. Pamiętaj, że dobrze wypromowana marka, ma o wiele większe szanse na zyski, a co za tym idzie, rozwój firmy, inwestycje, poszerzanie oferty czy otwieranie nowych oddziałów dla nowych lokalizacji. Dodatkowo rozpoznawalność gwarantuje, że zadowoleni klienci z pewnością polecą Twoją ofertę znajomym i rodzinie.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat działań jakie możemy Ci zaoferować, zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą