Jakie są korzyści z pozycjonowania strony internetowej?

image
  • Przez
  • 12 kwietnia 2021

Korzyści z dobrze wypozycjonowanej strony

Dobrze wypozycjonowana strona jest jak świadome kreowanie wizerunku w sieci. Nie da się ukryć, że ci, którzy są najwyżej, wydają nam się najbardziej fachowi i pewni. Przypisujemy im doświadczenie, jakość, prestiż i łatwiej ufamy, niż tym, o których nie znajdziemy żadnych informacji. Gdy nasza strona jest na najwyższych miejscach wyników wyszukiwania, wysyłamy innym sygnał: jesteśmy liderami w naszej branży i to z nami budujcie swoją przyszłość, nam zaufajcie, nasze produkty wybierajcie.

Liczy się pozycja

Obecnie niewiele osób szuka interesujących ich firm w katalogach Firm. Bo i po co? Wystarczy wpisać interesującą frazę do wyszukiwarki internetowej i w ten szybki i przyjemny sposób znaleźć firmę, która nas zainteresowała.

Statystyki nie kłamią. 98% ruchu na twojej stronie internetowej to ruch z wyszukiwarki Google, dlatego nie warto być przegranym przez brak wysokiej pozycji. Jak inni mają dostrzec cię i twoją firmę, gdy nie mogą was nigdzie znaleźć. Statystyki wskazują, że tylko nieliczni internauci patrzą na dalsze wyniki niż te poniżej trzeciego. Wniosek jest jeden i jest on bardzo prosty- im wyżej, tym lepiej.

Pozycjonowanie to zwiększony ruch na stronie, a tym samym większa Twoich ilość klientów. Dzięki wysokiej pozycji nasza firma ma możliwość zaistnienia w świadomości odbiorców. A gdy nasza marka staje się znana, od razu rośnie jej prestiż. Wybijamy się na rynku, co skutkuje zwiększonymi obrotami i zainteresowaniem. Wydawałoby się, że strona internetowa powinna tylko istnieć. Jak widać na powyższych przykładach, jest to błędne przekonanie. Strona ma istnieć i wystawiać nam jak najlepsze świadectwo. Warto stanąć na podium wyszukiwarek, by przekonać się o wszystkich zaletach takiego stanu.