Darmowe narzędzia do robienia grafik. Top 5 polecanych !

image
  • Przez
  • 27 października 2021

Darmowe narzędzia do obróbki zdjęć cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież, po co przepłacać skoro można mieć możliwość korzystania z dobrych programów zupełnie za darmo? Trzeba tylko wiedzieć gdzie ich szukać. W rzeczywistości dobrych bezpłatnych programów do obróbki zdjęć jest bardzo dużo. Skupmy się jednak na ich TOP 5, bo to właśnie one mogą Ci się szczególnie przydać, gdy planujesz umieszczenie zdjęć w swoich mediach społecznościowych albo stronie internetowej.

 

Top 1 - Canva

Jeśli chodzi o darmowe narzędzia do obróbki zdjęć, to ich niekwestionowaną królową jest Canva. To właśnie ona jest numerem jeden wybieranym przez osoby, które jeszcze nigdy nie pracowały z grafiką. Bez niej marketing online seo nie byłby taki sam… bo po prostu nie byłoby tak łatwo przygotowywać grafik. Podstawową zaletą Canvy jest ogromna baza darmowych szablonów. To fonty, naklejki i obrazy, które już zostały ułożone w odpowiedniej kompozycji. Wystarczy tylko zamienić je na swoje. Dzięki Canvie można w kilka minut przygotować grafiki, jakich nie powstydziłby się profesjonalista. Dużym atutem Canvy jest to, że jej licencja została tak sformułowana, że opracowywane w niej grafiki mogą być wykorzystywane w celach komercyjnych. Oznacza to, że bez obaw można używać ich także na portalach i kontach firmowych.

Top 2 - Crello

Crello to narzędzie bardzo podobne do Canvy. Oba te narzędzia mają tak podobny interfejs, że łatwo jest się pomylić, w którym się akurat pracuje. Crello jednak ma pewną przewagę – umożliwia stworzenie w kilka minut animowanych filmików. W wersji darmowej mają one na sobie znak wodny, co jednak nie przeszkadza w wykorzystaniu ich. Crello także ma dużo szablonów, a skoro są one mniej popularne niż te z Canvy, to jest większa szansa na to, by przy ich pomocy się wyróżnić.

Top 3 - Desygner

Kolejne narzędzie podobne do Canvy, choć zdecydowanie w mniejszym stopniu niż Crello. Także udostępnia ono użytkownikom tysiące szablonów, które można wykorzystać do przygotowania własnych grafik. Ciekawostką jest to, że Desygner można połączyć z kontami w mediach społecznościowych. Dzięki temu można łatwiej mieć kontrolę nad tym, czy nowy projekt rzeczywiście pasuje do feedu.

Top 4 - Stencil

Stencil to narzędzie, które oprócz ogromnej bazy szablonów i grafik ma też bazę cytatów. Dzięki temu nie trzeba ich szukać w sieci, ale w kilka minut można wrzucić je na zdjęcie. Pozwala to tworzenie wyróżniających się grafik motywacyjnych w kilka minut, co dla wielu osób jest bardzo dużym ułatwieniem.

Top 5 - Relay That

To narzędzie służy głównie do projektowania grafik do mediów społecznościowych. Ma nawet funkcję dopasowywania ich rozmiaru do potrzeb konkretnych platform. Oprócz tego Relay That ma też bardzo bogatą bazę inteligentnych szablonów. Trzeba jednak wiedzieć, że to narzędzie nie umożliwia tak dużej ingerencji w ostateczny efekt jak pozostałe programy. Stąd też doskonale ono sprawdzi się w przypadku osób, które nie potrafią projektować grafik i nie chcą się tego uczyć.

Dostępnych narzędzi do obróbki grafik jest znacznie więcej. Jeśli chcesz tworzyć grafiki na swoje profile społecznościowe wystarczy, że dobrze zaznajomisz się z jednym z nich.