Blog

Jak zoptymalizować stronę www pod kątem Google - część 2/2
  • 15.01.2023

Jak zoptymalizować stronę www pod kątem Google - część 2/2

W poprzednim artykule dostępnym tutaj, poznałeś 3 pierwsze kroki, pomocne do wypromowania swojej strony w Google. Teraz zobacz kolejne kroki 4,5 i 6, aby Twoja strona lub sklep internetowy pojawiły się wyżej w wyszukiwarce Google.

4/6 - Zoptymalizuj kod witryny

Potrzebne to aby strona ładowała się szybko i była łatwa w nawigacji. Posiadanie strony internetowej ze zoptymalizowanym kodem może być ogromnym atutem dla firm. Kiedy strona ładuje się szybko, ludzie nie będą odchodzić z powodu frustracji i zamiast tego pozostaną na niej dłużej. To może oznaczać więcej konwersji i większą bazę klientów.

Optymalizacja kodu pozwoli również użytkownikom na łatwe poruszanie się po stronie. Ludzie nie chcą utknąć w nieskończoność próbując znaleźć to, czego potrzebują; unikaj tego poprzez wyraźne zarysowanie menu i przycisków. Czyste praktyki kodowania są ważne dla zwiększenia prędkości strony, utrzymania rozmiaru pliku w dół i uczynienia doświadczenia użytkowników lepiej podczas przeglądania strony. Wymaga to trochę wysiłku z góry, ale zadbanie o to teraz zrobi różnicę w przyszłości.

5/6 - Upewnij się, że Twoja strona jest przyjazna dla urządzeń mobilnych

Zrób tak, ponieważ coraz więcej osób korzysta z telefonów, aby uzyskać dostęp do Internetu. Wraz ze zmianą technologii i zachowań konsumenckich, coraz ważniejsze jest, aby upewnić się, że Twoja strona jest przyjazna dla urządzeń mobilnych. Na przykład w samym 2021 roku dorośli Polacy spędzili 33% więcej czasu na przeglądaniu Internetu na swoich telefonach niż w 2020 roku.

Od tego czasu coraz więcej osób używa swoich telefonów, aby uzyskać dostęp do stron internetowych. W rezultacie, jeśli Twoja strona nie jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, możesz przegapić potencjalnych klientów lub widzów. Posiadanie łatwej w nawigacji strony internetowej, która działa szybko na wszystkich urządzeniach, pomoże zapewnić, że odwiedzający nie pójdą gdzie indziej po informacje lub produkty, które zapewniasz. Poświęcenie czasu teraz, aby upewnić się, że Twoja strona internetowa może pomieścić każde urządzenie może zebrać duże nagrody w przyszłości.

6/6 - Promuj swoją stronę poprzez media społecznościowe i inne kanały online

Promowanie witryny za pośrednictwem mediów społecznościowych i innych kanałów online może być skutecznym sposobem na zwiększenie widoczności, budowanie świadomości marki i napędzanie ruchu na stronie. Ważne jest, aby dostosować swoje podejście w oparciu o wybraną platformę; na przykład, Twitter oferuje możliwość korzystania z hashtagów i angażowania się z użytkownikami, podczas gdy Facebook pozwala na kierowanie do konkretnych odbiorców.

Dodatkowo, stosowanie technik takich jak umieszczanie treści na forach, które są istotne dla Twojej niszy oraz łączenie kampanii e-mail marketingowych z marketingiem bezpośrednim może pomóc w generowaniu większego zainteresowania Twoją stroną. Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, należy opracować kompleksową strategię, która wykorzystuje zarówno płatne reklamy, jak i taktyki organiczne, takie jak optymalizacja wyszukiwarek.

Zastosowanie tych wskazówek pomoże Ci poprawić ranking Twojej witryny na stronach wyników wyszukiwania, co może prowadzić do większego ruchu i ostatecznie większej sprzedaży. Jeśli potrzebujesz pomocy w którymś z tych kroków, nasz zespół ekspertów SEO z przyjemnością Ci pomoże. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Ci w uzyskaniu pozycji Twojej strony na szczycie wyszukiwarek.

Jeśli nie czytałeś części pierwszej tego artykułu, to zajrzyj pod tym linkiem: 1 część jak zoptymalizować swoją stronę pod kątem pozycjonowania w Google.{{related_posts}}